Knyken Skisenter > KNYKEN > I gang med K10
I gang med K10
14.05.2012
Snøen er nå helt borte i hoppanlegget i Knyken. Det betyr at arbeidet med å legge plast i bakkene snart kan begynne. Rammeverk er på plass i K10.
Fra barneskitrekket ser man at det er snøfritt i alle bakkene i Knyken.
Den minste bakken(K10) skal plastlegges først.
I K10-bakken er det laget et rammeverk av tre. Dette brukes som festegrunnlag når plasten skal legges.
Rulleskitrasèen ligger klar for asfaltering. Asfalten skal være på plass i god tid før Sommerlekene i månedsskiftet august/september.
Dugnadsgjengen i Knyken har ikke feriert mens snøen har smeltet i anlegget. Her ser dere et bilde fra golvlegging inne i Øvre skibru. Under brua blir det stor plass som kan brukes ved arrangement, og som lager ellers i året.
Til slutt et artig bilde fra hoppanlegget i Knyken. Om ikke lenge kan skiltet tas ned og hoppere kan slippe seg utfor hoppkanten i trygg forvisning om at det ligger plast i landingssonen:)
Relaterte saker:
18.11.2025
Fine skispor finner du på sporet
Etter en mild høst kom det plutselig mye snø i...
15.11.2025
Første snøfall - følg våre webkamera
De siste dagene har vi fått sesongens første snø i...
16.10.2025
Førvinterdugnad med legging av snønett
Vintersesongen nærmer seg, og i Knyken ser vi fram mot...
01.06.2025
Arbeidet med "Hotel Cæsar" er i gang
I Knyken skisenter har det over mange år blitt stadig...Mange besøk i Knyken på sommeren
Sommersesongen er i gang for alvor i Knyken skisenter.
18.03.2025



