Knyken Skisenter > KNYKEN > Bygger lavvo med plass til 30 personer
Bygger lavvo med plass til 30 personer
06.06.2021
I løpet av sommeren blir Knyken Trimpark ferdig, med aktivitetsmulighet for folk i alle aldre. Samtidig jobbes det med enda et prosjekt i Knyken. Orkdal Idrettslag er i gang med byggingen av en stor lavvo i tilknytning til skileikområdet og gapahukene i Knyken.
Knyken skisenter har gjennom et år veldig mange besøkende, både fra vår egen region, og fra andre steder i Norge. Nå skal altså skisenteret utvides med en stor og flott lavvo. Lavvoen skal settes opp ved siden av den øverste gapahuken ved skileikområdet.
Slik ser en tegning av lavvoen ut. Når lavvoen er på plass er foreløpig usikkert. Prosjektet har en kostnadsramme på ca 400 000. Som ved alle andre prosjekt i Orkdal Idrettslag vil en god del arbeid bli gjort på dugnad.
Knyken Trimpark er i ferd med å bli en realitet. Når den nye lavvoen er på plass i Knyken vil anlegget vårt ha nok et møtepunkt for sosiale sammenkomster.
Vi gleder oss!
Relaterte saker:
OIL vil utvikle "Hotel Cæsar"
I Knyken skisenter har det over mange år blitt stadig...
Vil DU bidra som frivillig under Knyken Live 2025?
Vi i arrangementskomiteen har fått ballen til å rulle langt...
Ustad NKS med gave til barneskitrekket
Før jul fikk Orkdal Idrettslag en meget gledelig overraskelse.
Fine skispor finner du på skisporet
I Knyken er det nå bra skispor på asfalten i lysløypa.
Orkdal IL satser på snøproduksjon
Orkdal Idrettslag og Knyken skisenter forbereder seg på kommende vintersesong.
Åpner kiosktilbud i Knyken
I Knyken skisenter har kiosktilbudet i Knykstuggu vært et populært...