Hjem > Seier i Kattems stadion-debut
Seier i Kattems stadion-debut
02.09.2008
Kattem-Klepp 1-0 (0-0) Kattems damer vant fortjent da de møtte Klepp fra Rogaland i toppseriedebuten på Orkdalsbanken stadion i kveld. Første omgang ble en stillingskrig på midtbanen, og først i det 52. minutt greide Kattem å få hull på byllen. Annette Hermann laget kampens eneste mål.
Foto: Marit Mjøen
Se flere bilder fra åpningskampen Kattem-Klepp 1-0 (Fotoalbum)
Stadion viste seg fra sin beste side. 190 tilskuere fikk oppleve en flott fotballkveld. Det virket som om Kattems damelag har funnert seg godt til rette på sin nye hjemmearena her i Orkdal.
Både OIL-leder Magne Fossbakk, fotball-leder Karin Larsen Bjørkli og prosjektleder for Jenteløftet i Norges Fotballforbund Ida Lise Salberg var til stede. Arenasjef Per Helge Weiseth var godt fornøyd med arrangementet.
Kampen var ikke den beste Kattem har spilt, men 3 poeng var godt å ta med seg. Debutant Maren Snekvik fra Kyrksæterøra gjorde en brukbar innsats. Hun ble byttet ut i slutten av andre omgang.
Relaterte saker:

Oppstart skitreninger 2025/26
Skiutvalget i Orkdal IL ønsker alle velkommen til skisesongen 2025/2026!
Velkommen til Orkdal Idrettslag og Knyken skisenter!
Orkdal Idrettslag driver og utvikler Knyken skisenter, et helårs rekrutteringsanlegg...
Førvinterdugnad med legging av snønett
Vintersesongen nærmer seg, og i Knyken ser vi fram mot...
Knyken Live er tilbake 18. april 2026
Knyken Live debuterte våren 2025 med stor stemning og flotte...
VI TRENGER DEG – BLI EN DEL AV DUGNADSGJENGEN I KNYKEN
Bak suksessen til bla Orkdalsmessa, Knyken Live, og alle de...
Tangvik ansatt som markeds- og arrangementsansvarlig i OIL
Thea Lovise Tangvik har blitt ansatt som arrangements- og markedsansvarlig...