Knyken Skisenter > KNYKEN > På leting etter Knykengenseren

På leting etter Knykengenseren

12.05.2015

Orkdalsmessa 2015 arrangeres 28. og 29. november i Orklahallen på Orkanger. Tema for årets Orkdalsmesse er strikking. I den forbindelse arrangerer messekomitèen en strikkekonkurranse der de er på leting etter den beste Knykengenseren. Gro Rostad, Solveig Børset, Guri Stokkan (alle Tråsnella), Inger Lise Neraas (Made By You) og Kjersti Lund Olsen og Magne Fossbakk fra messekomiteen har tro på at konkurransen resulterer i en flott Knykengenser(Foto: Marte Mona, Avisa ST).
Det er bestemt at det må være garn av et bestemt merke, og at en må bruke grunnmønstre som hører til denne. Men det er fritt valg mellom V-hals, rund hals, raglanfelling eller rundstrikking, også fargevalget er fritt. Genseren skal strikkes for hånd. Farger og mønster skal være inspirert av naturen og idretten i Orkdal. Man kan velge sjøl om den skal være i barnestørrelse fra 12 år og oppover, eller om det er dame- eller herregenser.
Hovedpremien til den som designer det som skal bli den offisielle Knykengenseren er på 10 000 kroner. Juryen vil også plukke ut rundt 10 av de beste genserne som skal presenteres på catwalken under Orkdalsmessa. Fristen for å levere inn bidrag til designkonkurransen er 10. september.

Mer informasjon kommer på www.orkdalsmessa.no

Orkdalsmessa 2013

Relaterte saker:

16.10.2025
Førvinterdugnad med legging av snønett
Vintersesongen nærmer seg, og i Knyken ser vi fram mot...

Les mer…

29.09.2025
Skifter lys i lysløypa i Knyken
Sommersesongen er på hell i Knyken skisenter.

Les mer…

01.06.2025
Arbeidet med "Hotel Cæsar" er i gang
I Knyken skisenter har det over mange år blitt stadig...

Les mer…

19.05.2025
Mange besøk i Knyken på sommeren
Sommersesongen er i gang for alvor i Knyken skisenter.

Les mer…

18.03.2025
Barnas Skifestival i Knyken
Orkdal Idrettslag inviterer til Barnas Skifestival i Knyken søndag 23. mars.

Les mer…

14.03.2025
Stengt alpinanlegg lørdag 15. mars
Alpinanlegget i Knyken er stengt lørdag 15.

Les mer…

03.02.2025
OIL vil utvikle "Hotel Cæsar"
I Knyken skisenter har det over mange år blitt stadig...

Les mer…

17.01.2025
Vil DU bidra som frivillig under Knyken Live 2025?
Vi i arrangementskomiteen har fått ballen til å rulle langt...

Les mer…

11.01.2025
Ustad NKS med gave til barneskitrekket
Før jul fikk Orkdal Idrettslag en meget gledelig overraskelse.

Les mer…

Vil du være med og støtte oss?

 

Grasrot Plakat Helside

Orkdal I.L. Ski selger Ullmax.
Handle og støtt oss nå!

 

ullmax logo new hvit

Våre hovedsamarbeidspartnere