Knyken Skisenter > KNYKEN > Mobilisering i hoppanlegget
Mobilisering i hoppanlegget
01.11.2012
Vinter på forskudd har ført til mye skiglede i langrennsløypene i Knyken. I hoppanlegget kom snøen i tidligste laget. Snøen legger seg dårlig på plast. Derfor må det legges snønett i hoppbakkene. Dette arbeidet er i gang men mye står fortsatt igjen. Vi håper folk kan mobilisere slik at vi i løpet av de nærmeste dagene kommer lengst mulig med både snønett og dommertårn.
Lørdag klokka 09.00 vil Ola Neraune være på plass for å ta imot ivrige dugnadsfolk fra skiavdelingen. Ola leder arbeidet med det nye flotte dommertårnet i hoppanlegget. Det er viktig at de yngre kreftene i avdelingen møter opp slik at vi får gjort mest mulig i løpet av denne lørdagen.Samtidig med arbeidet i dommertårnet må det jobbes med snønett i hoppbakkene. Nettene i K68 og K50 skal legges og sideinnfestes.
Vi håper at dugnadsfolk i Knyken har mulighet til å stille opp slik at hoppanlegget kan bli så klart som mulig til et nytt snøfall kommer:)
Bildet under viser kontrastene vi opplevde i løpet av en vinterlig oktoberuke.
Relaterte saker:

Barnas Skifestival i Knyken
Orkdal Idrettslag inviterer til Barnas Skifestival i Knyken søndag 23. mars.OIL vil utvikle "Hotel Cæsar"
I Knyken skisenter har det over mange år blitt stadig...
Vil DU bidra som frivillig under Knyken Live 2025?
Vi i arrangementskomiteen har fått ballen til å rulle langt...
Ustad NKS med gave til barneskitrekket
Før jul fikk Orkdal Idrettslag en meget gledelig overraskelse.
Fine skispor finner du på skisporet
I Knyken er det nå bra skispor på asfalten i lysløypa.