Avdelinger > SKI > ALPIN > Stor aktivitet på dagtid i Knyken

Stor aktivitet på dagtid i Knyken

06.03.2012

Orkdal Idrettslag leier ut både barneskitrekket og alpinanlegget på dagtid. Dette er et populært tilbud blant skoler i Orkdal og i våre nabokommuner. Dugnadsgjengen i Knyken stiller opp for å drifte anlegget når bestillinger ligger inne. 


Denne uka brukes Knyken hver dag av unge ivrige alpinister, snowboardkjørere og langrennsløpere. Tirsdag var elever fra Orkanger og Krokstadøra i Knyken for å kjøre alpint og gå på ski. I tillegg har elever fra Sørburøya bodd i hoppbua de siste dagene og brukt skianlegget på dagtid.
Knyken_060312_084.jpg
I skileikområdet ligger alt til rette for en fin aktivitetsdag. Barna kjører i barneskitrekket og har pauser ved gapahukene der det er bålbrenning. Det er også mulig å ta en tur inn i varmestua og sette seg der.

Knyken_060312_012.jpg
Fra hoppet på Storknyken ser vi mange barn i barneskitrekket og ei sol som jobber for å komme gjennom skylaget.

Knyken_060312_028.jpg
Det er fin flyt i heisen i alpinanlegget. Mange elever debuterer i heisen på aktivitetsdager i skoleregi. Alle barna behersker heisen i Knyken etter et par gjennomkjøringer:)

Knyken_060312_034.jpg
Tidlig i mars er det fortsatt fine forhold for alpint i Knyken. Kalde netter bidrar til at snøen holder seg bra.

Knyken_060312_076.jpg
En del av elevene som er på aktivitetsdag er drevne alpinister i Knyken. De bruker dagen på å lære seg nye triks; først er målet en 180 grader, deretter en 360:)
Knyken_060312_085.jpg
Mot slutten av dagen forsvinner skyene og vi får et flott vinterbilde fra Knyken med blå himmel over barneskitrekket og hoppbakkene.
Vi ønsker skoler og alle andre interesserte velkommen til Knyken skisenter:)

Flere bilder fra skolebesøk i Knyken 6. mars ser dere i vårt fotoalbum.

Relaterte saker:

26.02.2025
Stenger på dagtid - åpent på kveldene
Uke 10 er vinterferie og Knyken skisenter hadde planer om...

Les mer…

11.02.2025
Nybegynnerkurs i barneskitrekket
Barneskitrekket er en populært tilbud i Knyken skisenter, og en...

Les mer…

23.01.2025
Åpner begge heiser i alpinanlegget
Det har vært mildvær og regn i Knyken skisenter, og...

Les mer…

15.01.2025
Alpinanlegg og barneskitrekk stenger
Det har regnet hele denne uka, og det er mange plussgrader.

Les mer…

09.01.2025
Et ønske om god heiskultur
Vi har sett flere eksempler på alvorlige skader i skitrekk...

Les mer…

05.01.2025
Fantastisk start på alpinsesongen
Mye snø i Trøndelag ga en tidlig start på alpinsesongen...

Les mer…

01.01.2025
Åpning av alpinanlegget i Knyken
Alpinanlegget i Knyken skisenter åpner lørdag 4. januar med åpningstid 11.00-17.00.

Les mer…

07.10.2024
Alpingruppa står på før vinteren
Alpingruppa i Orkdal Idrettslag og Knyken skisenter bruker høsten til...

Les mer…

15.03.2024
Stengt alpinanlegg og barneskitrekk
På grunn av mildvær og lite snø stengte alpinbakken i...

Les mer…

Vil du være med og støtte oss?

 

Grasrot Plakat Helside

Orkdal I.L. Ski selger Ullmax.
Handle og støtt oss nå!

 

ullmax logo new hvit

Våre hovedsamarbeidspartnere