Avdelinger > FOTBALL > BARNEFOTBALL > Ny kampdag for miniputtene
Ny kampdag for miniputtene
21.05.2013
Torsdag er det ny kampkveld for miniputtene. Gutter og jenter i alderen 7-10 år spiller kamper på Orkdalsbanken stadion.
På Orkdalsbanken stadion spilles det kamper på torsdager klokka 18.00 og 19.00. Hovedbanen er delt inn i fire mindre baner. I tillegg brukes 7èr-banen. Ikke alle OIL-lagene spiller hjemme på Orkdalsbanken stadion. På bildet over gjør et av de fire lagene Orkdal har i Jenter 9/10 seg klare til kamp på Gjølme mot nabo Glimt 16. mai.

Felles heiarop er artig før man skal spille sin første kamp med et nytt lag. Jentelagene til OIL i 9/10-årsklassen består av en blanding 3. og 4. klassinger.

Utgangspunktet er en 1-2-1 formasjon men jentene varierer nok formasjonen litt i løpet av kampene:)

Uavhengig av resultat er jentene i storform. Maren, Tiril, Amalie, Rayane, Emilie og Ilse på Orkdal 4 er sammen med alle de andre miniputtene i OIL klare til ny miniputtkveld på torsdag.
Relaterte saker:

Miniputtene avsluttet sesongen med fotballbasar
Orkdal Idrettslag har fotballavdeling med tilbud til barn i alderen...
Velkommen til miniputtbasar
Fotballsesongen 2018 er over for de aller yngste, og i...Miniputtene sparker i gang fotballsesongen
Det er mai, og i løpet av de to neste...Flotte kvelder med miniputtene
Hver torsdag er det miniputtkveld på Orkdalsbanken stadion.
Sesongstart for miniputtene
Det er mai, og denne uka starter sesongen virkelig for...Miniputthøsten i gang på Orkdalsbanken stadion
Torsdag startet høstsesongen for miniputtene i Orkdal IL og de...
Spillet varmet på en kald miniputtkveld
Miniputtene er i full gang med fotballsesongen, og torsdag var...Fem 10-årslag på Tjeldbergodden Cup
I helga arrangerer KIL/Hemne fotball Tjeldbergodden Cup i Hemnehallen.